"Stoklarını büyütürken müşteri memnuniyetini de arttırdı."
Hİkâye

Bonjey

"…e-ticaret işinin en meşakkatli bölümünü artık WorqCompany üstlendiği için finansal sıkıntımızı çözmüş olduk. Ürünleri vaktinde aldığımız için kargoları da zamanında yollayabildik, satışlarımızı da yükselttik."

MüşterİMİZ
Muharrem Emre
sektör
E-Ticaret
hİzmet/ürün
Tekstil
kuruluş tarİhİ
Eylül, 2021

Bonjey'in WorqCompany ile Büyüme Hikâyesi

   Beş senedir e-ticaret yapmakta olan bir firmayız. Bonjey olarak erkek giyim ve ayakkabı üzerine çalışıyoruz. E-ticarette, hele ki giyim sektöründe piyasa çok değişkendir. Moda beklenmedik şekilde değişebiliyor ve rağbet başka bir ürüne kayabiliyor. Öyle ön görülemeyen şeyler olunca da stoklar bir anda tükenebiliyor ve yenisini sağlamak zorlaşabiliyor. Pazar yerlerinde ödemelerde ortalama 30 günlük bir vade olduğu için, biz de yeni ürün almak ve süreçleri yönetmekte çok zorlanıyorduk. Yeni ürün alabilmek, stokları büyütebilmek için hep ödemeleri almayı beklemek zorunda kalıyorduk. Bazen evdeki hesap çarşıya uymadığında ise bir anda işler daha da zorlaşıyordu ve böyle bir anda büyümeye devam etmek de zor oluyordu haliyle. Siparişler geliyor, sitemiz ilgi görüyor; evet ama ürünleri vaktinde kargoya veremeyince, istenilen ürünlerin istenildiği anlarda stoklarını yenileyemeyince işler bir anda tepetaklak oluveriyor. Müşteri her zaman haklı politikası ile; isteğine ulaşamayan müşterinin iptal ettiği bir sipariş, vaktinde yollanamamış her kargo, 'Stokta yok' yazmak zorunda kaldığımız her ürün bizlere eksi olarak geri dönüyor.

  

"Çok fazla sipariş olduğu dönemlerde ürün almakta finansal zorluklar yaşamaktaydık. Ne yapacağımızı düşündüğümüz bir günde, tanıdığımız bir firma sahibinin önerisini duyduk: “WorqCompany var. Onun da 'E-Ticaret Finansmanı" diye bir desteği var. Gidiyorsun, konuşuyorsun. Senin için alacağın ürün stoğunu onlar alıyor, parasını tedarikçiye senin yerine onlar ödemiş oluyorlar. Sen de sana sunulan pakete göre onlara ödemelerini yapıyorsun. Bu şekilde zora düşmüyorsun, ürünsüz kalmıyorsun, satışların etkilenmiyor."

   Gidip WorqCompany ile anlaştığımda, ürün alma işini; yani bu e-ticaret işinin en meşakkatli bölümünü artık onlar üstlendiğinden finansal sıkıntımızı çözmüş olduk. Ürünleri vaktinde aldığımız için kargoları da zamanında yollayabildik ve satışlarımızı da yükselttik. Halbuki öncelerde kargolama konusunda veya stok sorunu nedeniyle oluşan aksaklıklar hemen müşteri memnuniyetini olumsuz etkiliyordu. Müşterileri tatmin etmek, onların isteklerine anında cevap verebilmek zordu ve bu da bizim onların gözündeki puanımıza etki ediyordu. Bu da satışları ve site kalitesini düşürüyordu. Şimdi ise müşteri memnuniyetini epey bir artırmış olduk. Böylece bu durum dolaylı olarak satışlarımızın artmasına da sebep oldu. Müşteriler istediklerini satın alabildikleri için memnun, biz de finansal destek sağladığımız için memnunuz. Şimdi işimizi büyütmek için yeni stoklar eklemeyi düşünüyoruz. WorqCompany'e bu konuda teşekkür ederiz.”

Mağazayı ziyaret edin.

Büyüme Hİkâyelerİ

Diğer Büyüme Hikayeleri

Forved

"...WorqCompany’nin desteğiyle birlikte neredeyse Türkiye’deki ciromuzu yakalamayı başardık."

Devamını Okuyun

Sayl

"...Youtube’da Tuğer Akkaya'nın kanalına konuk olan bir satıcının konuşmasına denk geldik. WorqCompany ile yürüttüğü işbirliğinin faydalarından ve sağladığı kolaylıktan bahsetmesinden sonra WorqCompany ile iletişime geçtik. 1 ay içinde stok gücümüzü ve çeşitliliğimizi 2 katına çıkardık."

Devamını Okuyun
E-Tİcaret Fİnansmanı

Siz de E-Ticaret Finansmanı ile İşini Büyütenler Arasında Yerinizi Alın