"E-Ticaret Finansmanı ile satışları %50 arttı."
Hİkâye

Organikji

" ...ürün akışımı hızlandırdığım için satışlarım %50 arttı ve işlerim beklemediğim oranda büyüdü."

MüşterİMİZ
Abdullah Vergili
sektör
E-Ticaret
hİzmet/ürün
Organik Gıda
kuruluş tarİhİ
Ocak, 2021

Organikji'nin WorqCompany ile Yola Çıkış Hikâyesi

   WorqCompany ile şirketimi kurduktan sonra tanışmadım. Aksine yola onlarla çıkmaya karar verdim. Bundan iki yıl önce e-ticarete başlamaya karar verdiğimde, şirketimi WorqCompany'nin desteği ile kurdum. Bana, kuruluş başvurularından tutun da vergi yoklamasına, muhasebe yönetiminden e-ticaret danışmanlığına kadar; bir şirket kurarken yapılabilecek tüm temel işleri halledebilecek, her adımda destek olabilecek profesyonel bir ekip ve kapsamlı bir paket sundular. Şirket kurarken bir sürü şeyle ayrı ayrı yerlerde uğraşmak, işin arka planını bilmeyenler için yorucu ve çıkan zorluklar ise daha yeni başlarken heves kırıcı olabiliyor. İhtiyacım olan tüm hizmetleri ve aslında çok daha fazlasını tek bir platformdan sağlayabilmek, benim için iş kolaylaştırıcı oldu. Böylece tüm enerjimi ve odağımı işime verirken, WorqCompany ekibi de şirketim için gerekli her işi arka planda hallettiler.

" ...ürün akışımı hızlandırdığım için satışlarım %50 arttı ve işlerim beklemediğim oranda büyüdü."

   WorqCompany'nin bu desteği ile Trendyol'da mağazamı açtım ve organik ürünler sattığım Organikji isimli mağazam ile kısa sürede yüksek bir hacime ulaşmayı başardım. Ayrıca kuruluş aşamasında onların desteğiyle atılan doğru ve hızlı adımlar, beni uzun ve sancılı bir büyüme sürecinden de kurtarmış oldu. E tabii ki büyümenin de kendine göre handikapları var. Handikaplardan biri, büyüme ile eş zamanlı olarak daha çok ve daha hızlı stokların yenilenmesi gerektiğiydi. Bu da bana finansman desteği ihtiyacı oluşturdu. Özellikle özel ve önemli günlerde, bulunduğum platformun kampanya dönemlerinde ve bir anda popüler olan bazı ürünlerin dönemsel ilgi görmesiyle gelen yoğun taleplere cevap vermek çok zorlayıcı olmaya başladı. Daha çok ürün listelemem, zaten satışta olanlarda ise daha geniş stok sağlaması yapabilmem gerekiyordu. Böylece yeni bir arayışa yöneldim ve çözümü uzaklarda aramamam gerektiğini fark ettim. Çözümün, ilk adımı birlikte attığım WorqCompany'nin “E-ticaret Finansmanı” ürünün de olduğunu keşfettim.

   WorqCompany'i zaten tanıyordum ve onlar sayesinde bu noktaya kolayca ulaştığım için e-ticaret finansmanına hemen başvuru yaptım. Şirketim için yapabilecekleri her şeyi yaparak, en uygun finansman tutarını belirlediler. Ürünlerimi benim adıma satın aldılar, stoklarımı yenilettiler. Böylece e-ticaret mağazam için kesintisiz bir stok sağlamış oldum. Stoksuz kalıp kampanyalara yetişemediğim dönemler, iptal etmek zorunda kaldığım satışlar, mağaza puanımın düşme riski, yeni ve çeşitli ürün yelpazesine ulaşamadığım günler e-ticaret finansmanı sayesinde sona erdi. Hepsi geride kaldığında, artık ürün akışımı hızlandırdığım için satışlarımda da artış başladı. Bu %50 artışla işlerim beklemediğim oranda büyümüş oldu. İyi ki WorqCompany ekibi ile tanışmış ve yola beraber çıkmışım.

Mağazayı ziyaret edin.

Büyüme Hİkâyelerİ

Diğer Büyüme Hikayeleri

Cindiy

"...Pazaryerimi büyütmem için kullandığım gelir paylaşımlı E-Ticaret Finansmanı ile aylık ciro ortalamamı 3’e katlayarak 1,5 milyon ₺’ye çıkardım!"

Devamını Okuyun

For You Moda

“Biz, Türkiye’nin önde gelen giyim markalarından biri olmak için çıktığımız e-ticaret yolculuğunda adımlarımızı WorqCompany ile güçlendirdik. 5 ayda 3 kez gelir paylaşımlı E-Ticaret Finansmanı kullanımı ile Trendyol ve Hepsiburada mağazamız %40 oranında büyüdü.”

Devamını Okuyun
E-Tİcaret Fİnansmanı

Siz de E-Ticaret Finansmanı ile İşini Büyütenler Arasında Yerinizi Alın