E-ticaret
Posted in

GittiGidiyor’da Nasıl Mağaza Açılır?

Posted in

Hem bireysel hem de kurumsal satıcılar için en ideal sanal pazaryerlerinden biri olan GittiGidiyor, 31 milyon kayıtlı üyesiyle e- ticaret ve satış yapmak için doğru bir seçenektir. GittiGidiyor, geniş ürün yelpazesiyle farklı seçenekler arayan tüketiciyi düzenli olarak kendine çeker.

Bu platformda yerli ve yabancı markaların resmî mağazaları, bireysel satıcılarla yan yana yer alıyor. Satıcı profillerinin çeşitli olması, tüketiciler ve e-ticaret girişimcileri için avantaj sağlıyor. E-ticaret girişiminizin türü fark etmeksizin GittiGidiyor’da satış yapabilirsiniz, fakat bunun için önce mağaza açmanız gerekiyor. 

GittiGidiyor, online mağaza açmak ve satış yapmak konusunda diğer platformlara göre daha basit işlemler uygular ve ikinci el ürün satışına da izin verir. Bu nedenle bireysel kullanıcıların da mağaza açmasına imkân sağlar. Bu da şahıs şirketi kurma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Ancak ikinci el eşyalarınızı satmaktan öte, e-ticaret yapmak istiyorsanız sitedeki bazı gereklilikler farklı olacaktır.

GittiGidiyor’da mağaza açmak için yapmanız gereken ilk şey, siteye üye olmaktır. Adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız gibi basit bilgileri girerek kolayca üyeliğinizi başlattıktan sonra, GittiGidiyor anasayfasının en altında bulacağınız “İşlem Rehberi” başlığında “Ücretsiz Mağaza Açın” satırını göreceksiniz. Buna ek olarak sitenin her sayfasında, arama boşluğunun hemen üst tarafında “ Mağaza Aç” butonunu da kullanabilirsiniz. 

Bu buton veya satıra tıklayarak mağaza aboneliği başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Buradan karşınıza doldurmanız istenen bir form çıkacaktır. Forma şu bilgileri girmeniz istenir:

  •     Kullanıcı adı
  •     Mağaza adı
  •     Bir mağaza tanıtım yazısı
  •     Adınız – soyadınız
  •     T.C. kimlik numaranız
  •     Şehriniz
  •     Şirket iseniz şirket türü 
  •     Fatura adresi için açık adresiniz
  •     IBAN ve banka bilgileriniz

Bu bilgileri girdikten sonra formun en alt kısmındaki “Ücretsiz Mağaza Üyeliğimi Başlat” butonuyla GittiGidiyor’da mağaza açma başvuru işleminizi tamamlarsınız. Fakat mağaza açma işlemi sırasında ayrıca “Mağaza Sözleşmesi” metnini de okuyup kabul etmek zorunluluğu bulunuyor.

Mağazanızı açmadan bilmeniz gereken tüm detaylar, bu sözleşmede açıklanmıştır. Bu nedenle sözleşmeyi dikkatli bir şekilde okumadan GittiGidiyor mağaza açma işlemini tamamlamamanızı önemle tavsiye ederiz. Mağazaya kaç ürün ekleyebileceğiniz, ne kadar komisyon ödeyeceğiniz ve GittiGidiyor’un reklamlarından nasıl faydalanabileceğiniz, ilgili sözleşme çerçevesinde belirtilir. 

Mağazanızı açmak için başvurunuzu yaptıktan sonra, GittiGidiyor bilgilerinizin doğruluğunu ve mağaza isminizin uygunluğunu kontrol eder. Gönderilen bir doğrulama e-postası ve aktivasyon sonrasında satıcı, online mağazasını kullanmaya başlayabilir.

WorqCompany’nin E-ticaret Paketi ile şirketinizin kuruluşunu gerçekleştirebilir, paket içerisinde e-ticaret işletmeleri için önemli olan pazar yeri entegrasyonu, kargo ve lojistik entegrasyonu gibi birçok hizmeti kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, E-ticaret Paketi içerisinde, paketi alan tüm müşteriler için düzenlenen ücretsiz eğitimlere katılarak işinizi büyütmek için gerekli bilgilere de erişebilirsiniz.

GittiGidiyor gibi büyük ve güvenilir internet alışveriş platformları, müşteriler sizi tanımasa dahi tüketicinin gözünde sağladıkları güvenilirlik sayesinde, bir bakıma size kefil olarak, ürünlerinizin satılmasına vesile olur. İstikrarlı bir şekilde iyi ürün/hizmet verdiğiniz takdirde müşteriler sizi güvenilir bir satıcı olarak tanıyacaktır.