"E-Ticaret Finansmanı ile satışlarını nasıl iki katına çıkardı?"
Hİkâye

Tekçe

"...artık arkamda güçlü bir destek varken, stoklarım daha fazla ve sermayem hala elimdeyken e-ticarette geliştim ve bu sayede satışlarım da ikiye katlandı."

MüşterİMİZ
Fatih Yusuf Tekce
sektör
E-Ticaret
hİzmet/ürün
Tekstil
kuruluş tarİhİ
Temmuz, 2020

Tekçe Ticaret'in WorqCompany ile Tanışma Hikâyesi

   E-Ticaret ile 2020 yılında tanıştım. Yani pandeminin ortasında. Böyle bir süreçte değil iş yaşamı, tüm hayatımız bile değişmişken karar almak zordu. Bu nedenle yeni iş kurmak bir kenara, var olan iş yerleri bile kapanırken e-ticarete atılma cesaretini nasıl bulduğumu merak ediyor olabilirsiniz. İşte her şey tam olarak WorqCompany'nin tek bir cümlesiyle başladı: “Biz yanındayız!"

   O sırada uluslararası bir pazarlama şirketinde satış müdürlüğü yapıyordum. Pandeminin etkileri nedeniyle restoranların ve otellerin kapanmaya başlaması, beni de evden çalışmaya itmişti. Yine de olmuyordu. Bir şeyler yapmam gerekiyordu. Böylece e-ticarete yönelmeye karar verdim, fakat elimdeki olanaklar ile ancak stoksuz çalışabiliyordum. Birkaç ay içinde e-ticarette işlem hacmi artışa geçince ise bir seçim yapmak zorunda kaldım: Düzenli gelir elde ettiğim işim mi, yoksa gönlümde yatan o kendi işime sahip olup tamamen e-ticarete yönelmek mi? Hangimiz zaman zaman böyle ikilemlerde kalmadık ki? İnsanların birçoğu, bu noktada düzenli ve garanti olanı tercih etmeye yönelir. Bu yüzden ailem, arkadaşlarım, tanıdıklarım kısacası herkes tıpkı böyle düşünerek aklımı çelmeye çalıştı. İyi de kimse bana destek olmazken bunu nasıl başarabilecektim? İçimdeki sesi dinledim ve o gün istifa ederek tamamen e-ticarete yönelmeye karar verdim.

   Artık Tekçe Ticaret olarak pastacılık ham maddeleri ve ekipmanları satıyordum. Başlarda kendime yetmeye çalışırken, günden güne işlerim yoğunlaşıyordu. Sonrasında direkt olarak üreticilerle irtibata geçerek stoklu çalışmaya başladım. Bir yere kadar bu sisteme yetebiliyordum ama sermayemin ya da stokların yetmediği noktalara geldiğimde ne yapacaktım? Hani dedim ya: “Kimse bana destek olmazken bunu nasıl başarabileceğim?” diye... İşte o sıralarda “Ne yapabilirim?” diye düşünerek bir araştırmaya giriştim. İnternette ürün tedariği için fırsatları araştırırken, karşıma WorqCompany çıktı. Güvenilir, iyi şirketlerle çalışmış ve birçok kişinin hikâyesinde ismi geçiyordu. İlgimi çekmişti. Neden olmasındı? Hemen onlarla iletişime geçtim ve böylece tanışmış olduk. Sonrası, onların desteği sayesinde süreçle daha iyi baş edebilmemden ibaret.

   E-Ticaret konusunda finansman sağlayan WorqCompany, o anda tam olarak duymak istediklerimi söyledi. Tıpkı yakın bir arkadaş gibi: “Sermayeni elinde tut; sana alacağın stoku biz alalım, ürün tedariğini geliştirelim. Sen elindeki bu imkanlarla onları satıp daha çok kazan. İçin rahat olsun, bize kazandıkça az az ödersin. Biz yanındayız!”

Böylece onların "E-Ticaret Finansmanı" desteğinden yararlandım ve ürün çeşitliliğimi, stokumu, hacmimi de arttırdım. Artık arkamda güçlü bir destek varken, stoklarım daha fazla ve sermayem hala elimdeyken e-ticarette geliştim ve bu sayede satışlarım da ikiye katlandı. Evet; hem de pandeminin tam ortasında! İşte bazen cesaretiniz kırıldığında duymanız gereken sözler çok basittir ve bu size o korktuğunuz adımı attırır: “WorqCompany yanında!”

Mağazayı ziyaret edin.

Büyüme Hİkâyelerİ

Diğer Büyüme Hikayeleri

Cindiy

"...Pazaryerimi büyütmem için kullandığım gelir paylaşımlı E-Ticaret Finansmanı ile aylık ciro ortalamamı 3’e katlayarak 1,5 milyon ₺’ye çıkardım!"

Devamını Okuyun

For You Moda

“Biz, Türkiye’nin önde gelen giyim markalarından biri olmak için çıktığımız e-ticaret yolculuğunda adımlarımızı WorqCompany ile güçlendirdik. 5 ayda 3 kez gelir paylaşımlı E-Ticaret Finansmanı kullanımı ile Trendyol ve Hepsiburada mağazamız %40 oranında büyüdü.”

Devamını Okuyun
E-Tİcaret Fİnansmanı

Siz de E-Ticaret Finansmanı ile İşini Büyütenler Arasında Yerinizi Alın